HaberlerGündemŞanlıurfa'da sosyal medyada PKK propagandası yapan 14 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa'da sosyal medyada PKK propagandası yapan 14 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa merkez, ilçeleri ve İstanbul'da sosyal medya hesapları üzerinden PKK propagandası yaptığı iddiasıyla 14 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da sosyal medyada PKK propagandası yapan 14 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "PKK'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda; PKK örgütü içerisinde eğitim alarak kırsal alanda faaliyet yürütüp, deşifre olmadan ülkemize illegal yollardan geri döndüğü şeklinde haklarında bilgiler bulunan ve sosyal medya hesapları üzerinden silahlı terör örgütü propagandası yaptığı yönünde haklarında ihbar ve tespit bulunan şahısların yakalanmalarına yönelik 18 Mart 2021 günü yapılan eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir." denildi.

Yapılan operasyonlarda Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde 12, İstanbul'da olmak üzere 14 şahıs yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

Şahısların adreslerinde yapılan aramalarda bir adet tabanca,  bir adet şarjör, 150 adet fişek, bir adet av tüfeği, bir adet kartuş ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER