HaberlerGündemŞanlıurfa'da siren açarak halkı tedirgin eden ambulans şoförlerine soruşturma açıldı

Şanlıurfa'da siren açarak halkı tedirgin eden ambulans şoförlerine soruşturma açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilenambulansların Şanlıurfa'ya girişinde sirenleri açan ambulans şöforlerihalk arasında panik ve meraka neden oldu.

Şanlıurfa'da siren açarak halkı tedirgin eden ambulans şoförlerine soruşturma açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'ya tahsis edilen 38 ambulans, dün saat 21.30 saatlerinde Ankara'dan Şanlırufa'nın Karaköprü ilçesine giriş yaptı.

Ambulans şoförlerinden bazıları tüm uyarılara rağmen kentte girişte ambulans sirenlerini açmıştı. Art arda ambulansları gören ve ambulans sirenlerini işiten halk arasında "olumsuz bir durum yaşandığı" düşünelerek panik oluşmuştu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, tüm uyarılara rağmen kent girişinde siren açan ambulans şoförleri hakkında soruşturma başlattı.

Ambulans şoförleri hakkında soruşturma başlatıldı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa ilimize tahsis edilen 38 adet tam donanımlı ambulans, 29 Aralık 2020 akşam 21.30 sıralarında Ankara istikametinden gelerek Karaköprü ilçemizden giriş yaparak, şehir içi turu atılmadan Esentepe kampüs alanında ki park yerine intikal etmiştir. İntikal sırasında bazı sürücülerimiz, uyarılmalarına rağmen siren açmalarından dolayı vatandaşlarımız arasında merak ve tedirginlik uyandırması söz konusu olmuştur.Konu ile ilgili olarak siren açan ve talimatlara uymayan personeller hakkında gerekli işlemler yapılarak, soruşturma başlatılmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakGaziantep’te Aile ve Dini Rehberlik Merkezi kurulacakOtomobil köprüden dereye yuvarlandı: Bir yaralıOtomobil köprüden dereye yuvarlandı: Bir yaralıKısıtlamaya uymayan 27 bin 839 kişi hakkında işlem yapıldıKısıtlamaya uymayan 27 bin 839 kişi hakkında işlem yapıldıEren-2 Lice operasyonunda 31 gözaltıEren-2 Lice operasyonunda 31 gözaltıMeteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısında bulunduMeteoroloji İstanbul için kar yağışı uyarısında bulundu
SIRADAKİ HABER