HaberlerGündemŞanlıurfa'da Ramazan ayı öncesi bin 50 aileye gıda yardımında bulunuldu

Şanlıurfa'da Ramazan ayı öncesi bin 50 aileye gıda yardımında bulunuldu

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Şanlıurfa Temsilciliği tarafından Ramazan ayı öncesi bin 50 muhacir ve fakir aileye gıda kolisi dağıtıldı.

Şanlıurfa'da Ramazan ayı öncesi bin 50 aileye gıda yardımında bulunuldu

Eyyübiye Hayati Harrani Gençlik ve Kadın Merkezi bahçesinde düzenlenen programda İHH tarafından daha önceden tespit edilen muhacir yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı yapıldı.

Yapılan Ramazan gıda kolisi yardımında, Coronavirus tedbirlerine uygun olarak hareket edildi.

Ramazan öncesi bin 50 yetim ve aileye gıda kolisi yardımında bulunduklarını ifade eden  İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, Ramazan ayı içerisinde de yardım çalışmaları ve etkinlikleri olacaklarını belirtti.

"Bin 50 yetim ve dul aileye Ramazan gıda kolisi yardımında bulunduk"

Şanlıurfa'da çok sayıda muhacirin olduğunu vurgulayan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, konuyla ilgili İLKHA'ya konuştu, "Tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerif'in tebrik ediyorum. Ramazan ayımız mübarek olsun. İlimizde çok sayıda muhacir kardeşimiz var. Bin 50 yetim ve dul aileye Ramazan gıda kolisi yardımında bulunduk. Gıda yardımı yaparken Coronavirus tedbirlerine azami derecede dikkat ediyoruz. Sosyal mesafeye ve maskeye dikkat ederek yardımlarımızı gerçekleştirdik. Neticede bu insanlar ihtiyaç sahibidir ve gıda kolisi bekliyorlar. İhityaç sahiplerine tek tek hızlı bir şekilde gıda kolisi dağıtamadığımız için Eyyübiye'deki deki geniş alanda sosyal mesafeyi koruyarak, ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunduk." şeklinde konuştu.

"Yerli ve muhacir kardeşlerimize 3 bin 500 gıda yardımı kolisi ulaştırdık"

Ramazan ayı içerisinde de yardım faaliyetlerininin devam edeceğini belirten Atilla, "İnşallah Ramazan ayı içerisinde de de farklı yardım çalışmalarımız ve etkinliklerimiz olacaktır. Son bir ayda Urfa il sınırı içerisinde, yerli ve muhacir kardeşlerimize şu ana kadar toplam 3 bin 500 gıda yardımı kolisi ulaştırdık." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER