HaberlerGündemŞanlıurfa'da Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği düzenlendi

Şanlıurfa'da Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği düzenlendi

İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy, Şanlıurfa'da düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

Şanlıurfa'da Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği düzenlendi

Şanlıurfa Valiliği tarafından Gazi Anadolu Lisesi Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen program İstiklal Marşı'nın okunması ardından ise Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Veli Divar tarafından okunan Kur’an'ı Kerim tilaveti ile başladı.

Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Abdulzahit Dalbaşı’nın günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması yaptı.

Programda,Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.  

Öğrencilerin okuduğu şiirler, sinevizyon gösterisi ve "On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl" adlı oratoryo gösteriminin ardından "Şanlı İstiklâl"  adlı resim sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.

Programa, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, siyasi parti ve STK temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER