HaberlerGündemŞanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 145 kişi hakkında cezai işlem uygulandı

Şanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 145 kişi hakkında cezai işlem uygulandı

Şanlıurfa'da Coronavirus ile mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına 949 ekip, 554 araç ve 2 bin 826 personel katıldı.

Şanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 145 kişi hakkında cezai işlem uygulandı

Şanlıurfa’da Coronavirus salgınını karşı alınan tedbirler kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca  ana caddeler ve kavşaklarda sıkı denetim yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, araçlarıyla dışarıda bulunan vatandaşlar, kısıtlamadan  muaf olma belgelerini polise ibraz ederken kısıtlama kurallarını ihlal edenler hakkında idari işlem yapıldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 30 Ocak 2021 Cumartesi günü 472 ekipten oluşan 274 araç ve 1402 personel, 31 Ocak 2021 Pazar günü ise 477 ekipten oluşan 280 araç ve 1424 personel rutin salgın denetimlerinde görev aldı.

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde iş yeri, alan denetimleri, maske, mesafe, temizlik, izolasyon tedbiri ve sokağa çıkma kısıtlamalarını denetleyen ekipler, iki gün içinde 2 bin 211 iş yerini Coronavirus tedbirleri kapsamında inceleyerek, iş yeri sahipleri ve çalışanlarını tedbirler konusunda uyardı.

Hafta sonu 14 kişiye maske ve sosyal mesafe ihlali nedeniyle idari para cezası yazılırken, sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal ettikleri belirlenen 145 kişi hakkında da cezai işlem uygulandı.

Vatandaşlara telefonla sağlık hizmetleri ulaştıran ve danışmanlık hizmeti veren çağrı merkezi ise iki gün boyunca 849 çağrı yaparak 198 vatandaşa mobil sağlık hizmeti ulaştırılmasını sağladı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER