HaberlerGündemŞanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 122 kişiye cezai işlem uygulandı

Şanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 122 kişiye cezai işlem uygulandı

Şanlıurfa'da bu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında toplam 461 ekip, 350 araç ve bin 833 personel görev yaptı.

Şanlıurfa'da kısıtlamaları ihlal eden 122 kişiye cezai işlem uygulandı

Coronavirus salgınını önlemeye yönelik alınan tedbirler kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında, Şanlıurfa’da 23 Ocak 2021 Cumartesi günü 239 ekipten oluşan 176 araç ve 963 personel, 24 Ocak 2021 Pazar günü ise 222 ekipten oluşan 174 araç ve 870 personel görev aldı.

Şanlıurfa Valiliği tarafından belirlenen ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasında;  iş yeri, alan, maske, mesafe ve temizlik denetimleri gerçekleştirdi. 2  gün içinde 3 bin 9 iş yerini denetleyen ekipler,  43 iş yeri sahibi hakkında tedbirlere uymadığı gerekçesiyle idari işlem yaptı.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında 57 kişiye maske ve sosyal mesafe ihlali nedeniyle idari para cezası yazılırken sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal ettikleri belirlenen 122 kişi hakkında da cezai işlem uygulandı.

Vatandaşlara telefonla sağlık hizmetleri ulaştıran ve danışmanlık hizmeti veren çağrı merkezi ise 2 gün süresince 807 çağrı yaparak 164 vatandaşa mobil sağlık hizmeti ulaştırılmasını sağladı.

İLGİLİ HABERLER

Bağlar Belediyesi sosyal çalışmalarına devam ediyorBağlar Belediyesi sosyal çalışmalarına devam ediyorVan’da güvenlik korucularından oluşan "Çığ Timi" kurulduVan’da güvenlik korucularından oluşan "Çığ Timi" kurulduMilli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldıMilli Eğitim Bakanı Çorum'da toplu açılış törenine katıldıTerhis olan asker memleketine dönerken trafik kazasında can verdiTerhis olan asker memleketine dönerken trafik kazasında can verdiMalatya'da ihtiyaç sahipleri için toplanan ilaçlar İHH’ya teslim edildiMalatya'da ihtiyaç sahipleri için toplanan ilaçlar İHH’ya teslim edildi
SIRADAKİ HABER