HaberlerGündemŞanlıurfa'da “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi” başlatıldı

Şanlıurfa'da “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi” başlatıldı

​Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından hazırlanan ve Concern Worldwide Türkiye Temsilciliği ile ortak yürütülen “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi” eğitim aktiviteleri ile uygulanmaya başladı.

Şanlıurfa'da “Geleceğimiz Sokakta Kaybolmasın Projesi” başlatıldı

Proje kapsamında öğrenciler ve alanında uzman eğitimcilerle birlikte grup içi sosyal iletişimi güçlendirmek, motive olmak, olumlu davranışlar geliştirebilmek olumlu davranışları geliştirebilmek temalı  öğretici aktiviteler gerçekleştirildi. 

COVID-19 tedbirleri alınarak düzenlenen etkinlik, Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirildi.

Eğitim öncesi katılımcı öğrenciler, psikolojik danışmanlar tarafından öz-benlik ve yaşam doyumu ölçekleri uygulanarak durumsal ön değerlendirmeye alındılar.

Uygulanan eğitim aktiviteleri, eğitici oyunlar ve ikramlarla program devam etti. Program sonunda oluşturulan değerlendirme halkasıyla, çocukların duygu ve düşünceleri alındı. 

Eğitim aktivitesine katılan Vali Yardımcısı ve ŞURKAV 2'nci Başkanı İsmail Çetinkaya, katılımcı çocuklarla sohbet ederek duygu ve düşüncelerini dinledi. Çetinkaya, böyle bir etkinlik içerisinde bulunmaktan mutlu olduklarını ifade etti. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER