HaberlerGündemŞanlıurfa’da 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye klavyeli tablet dağıtılacak

Şanlıurfa’da 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye klavyeli tablet dağıtılacak

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için 55 klavyeli tablet dağıtılacağını belirtti.

Şanlıurfa’da 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye klavyeli tablet dağıtılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) tarafından gönderilen klavyeli tabletler, ŞUTSO’nun teslim organizasyonu kapsamında uzaktan eğitim imkânı olmayan 55 öğrenciye dağıtılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gönderilen klavyeli tabletleri, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve M. Sait Aydın tarafından öğrencilere verilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer’e verildi.

İhtiyaç sahibi öğrencilere her yıl eğitim yardımında bulunduklarını ifade eden ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Peltek, "Sosyal sorumluluk bilincimiz ve TOBB’un da destekleriyle, ilimizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize her yıl eğitim yardımı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl, yaşanan pandemi nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize dağıtılmak üzere klavyeli tablet gönderdi. Biz de, ŞUTSO olarak gönderilen 55 adet tableti, İl Milli Eğitim Müdürümüze teslim ettik. Başta TOBB Başkanımız Sayın Mehmet Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, emeği geçen herkese ve ilimizin eğitim niteliğinin yükselmesi için büyük gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsmail Yapıcıer’e teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Tabletleri en kısa sürede ulaştıracağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, "ŞUTSO ve TOBB’un eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Uzaktan eğitim imkânı olmayan, ihtiyaç sahibi 55 öğrencimizi belirleyip bu tabletleri en kısa zamanda öğrencilerimize ulaştıracağız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER