HaberlerGündemŞanlıurfa’da 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye klavyeli tablet dağıtılacak

Şanlıurfa’da 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye klavyeli tablet dağıtılacak

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için 55 klavyeli tablet dağıtılacağını belirtti.

Şanlıurfa’da 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye klavyeli tablet dağıtılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) tarafından gönderilen klavyeli tabletler, ŞUTSO’nun teslim organizasyonu kapsamında uzaktan eğitim imkânı olmayan 55 öğrenciye dağıtılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gönderilen klavyeli tabletleri, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve M. Sait Aydın tarafından öğrencilere verilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer’e verildi.

İhtiyaç sahibi öğrencilere her yıl eğitim yardımında bulunduklarını ifade eden ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Peltek, "Sosyal sorumluluk bilincimiz ve TOBB’un da destekleriyle, ilimizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize her yıl eğitim yardımı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl, yaşanan pandemi nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, maddi imkânı bulunmayan öğrencilerimize dağıtılmak üzere klavyeli tablet gönderdi. Biz de, ŞUTSO olarak gönderilen 55 adet tableti, İl Milli Eğitim Müdürümüze teslim ettik. Başta TOBB Başkanımız Sayın Mehmet Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, emeği geçen herkese ve ilimizin eğitim niteliğinin yükselmesi için büyük gayret gösteren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsmail Yapıcıer’e teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdi.

Tabletleri en kısa sürede ulaştıracağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, "ŞUTSO ve TOBB’un eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Uzaktan eğitim imkânı olmayan, ihtiyaç sahibi 55 öğrencimizi belirleyip bu tabletleri en kısa zamanda öğrencilerimize ulaştıracağız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısıMeteorolojiden sağanak ve kar uyarısı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandıİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildi
SIRADAKİ HABER