HaberlerGündemŞanlıurfa'da 3 uzun namlulu silah ve mühimmat ele geçirildi

Şanlıurfa'da 3 uzun namlulu silah ve mühimmat ele geçirildi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 3 uzun namlulu silah ve mühimmat ele geçirilirken olayla ilgili gözaltına alınan bir şüpheli tutuklandı.

Şanlıurfa'da 3 uzun namlulu silah ve mühimmat ele geçirildi

Siverek İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda 12 Mart 2021 Cuma günü saat 06.30'da "silah ve mühimmat kaçakçılığı/ticaretine" yönelik olarak Güzelpınar Mahallesi Sedef Küme Evleri adresinde 3 ayrı adrese operasyon düzenlendi.

Adreslerde yapılan aramalarda "zula" olarak tabir edilen bölmelerde gizlenmiş vaziyette; bir adet M-16 uzun namlulu piyade tüfeği, bir adet G-1 uzun namlulu piyade tüfeği, bir adet Kaleşnikof uzun namlulu piyade tüfeği, 2 adet M-16 uzun namlulu piyade tüfeğine ait şarjör, bir adet G-1 uzun namlulu piyade tüfeğine ait şarjör, 3 adet Kaleşnikof piyade tüfeğine ait şarjör, 165 adet 7.62 mm. çapında fişek, 155 adet 5.56 mm. çapında fişek ele geçirildi.

 Olaya ilişkin gözaltına alınan bir şüpheli tutuklandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER