HaberlerGündemŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kırıkçı istifa etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kırıkçı istifa etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, kardeşi Abdurrahman Kırıkçı'nın Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından görevinden ayrıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kırıkçı istifa etti

Görevden istifası ile ilgili twitter hesabından açıklama yapan Kırıkçı, "Ak davamızın kutlu yolculuğunda 2023 vizyonu ve yepyeni bir aşkla ve heyecanla yapılacak il kongresinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın il başkanlığı görevini kardeşim Abdurahman Kırıkçı'ya tevdi edilmesi nedeniyle sosyolojik dengeler adına ferağatın bize düştüğü mülahazasıyla 22 aydır yürüttüğüm genel sekreterlik görevinden affımı istedim. Bu göreve atanmama vesile olan ve şu ana kadar omuz omuza çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor hepsinden ayrı ayrı helallik diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kırıkçı'nın istifasıyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, "Şehrimiz için Belediyemizin her kademesinde görev alan Genel Sekreterimiz Mahmut Kırıkçı; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı adayımıza olan ailevi yakınlığından dolayı görevinden ayrılma kararı almıştır. Bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler için kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Büro Memur-Sen'den zabıt kâtiplerini küçümseyen öğretim görevlisine tepkiBüro Memur-Sen'den zabıt kâtiplerini küçümseyen öğretim görevlisine tepkiDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası: 6 yaralıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası: 6 yaralıDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidirDiyanet Sen Van Şube Başkanı Arvas: Kadınlar erkeklere Allah'ın emanetidirİdlip’de çadırda kalanlar için başlatılan “Briket ev” kampanyası devam ediyorİdlip’de çadırda kalanlar için başlatılan “Briket ev” kampanyası devam ediyorTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 64 kişi vefat etti, 13 bin 215 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 64 kişi vefat etti, 13 bin 215 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER