HaberlerGündemSanayi ustasından motor yağı uyarısı

Sanayi ustasından motor yağı uyarısı

​Oto yağ bakım servisi ustası Sefer Kuday, motor yağının süre aşımını uğradığı zaman demir piston ve segmanları aşındırdığını belirterek, yılda bir motor yağı değişiminin yapılması gerektiğini söyledi.

Sanayi ustasından motor yağı uyarısı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 25 yıllık araç motor yağı bakım servisi yapan Kuday, araç bakımının çok önemli olduğunu, bu kapsam da sürücülerin daha da dikkatli olmaları gereken bir konu olduğunu belirtti.

Araçların motor yağı ve filtrelerin zamanında değiştirilmediği takdirde daha büyük masraflara sebep olduğunu dile getiren Kuday, “Yağın ömrü bir yıldır. Araç hiç çalışmasa bile yağı motora boşalttığınızda bir yıl sonra o yağ ömrünü bitirir. Motorun yağına dikkat etmeyen sürücüler motorun pistonları yağsız ve kuru çalışır ve motora büyük zarar verir.” dedi.

 “Motor yağına dikkat etmeyen sürücüler yağ bakımı için 500 TL masraftan kaçayım derken, 10 bin ile 20 bin TL gibi ödemek zorunda kalır” diyen Kuday, şöyle konuştu: “Arabanın yağ ömrü bitmişse ve bu şekilde seyir ederse fazla yakıtta yakar ama aracın yağı suyu tamam olduğu zaman o araç sizi bir ömür götürür bunun için motor yağı çok önemlidir” şeklinde konuştu.”

Yağ bakımı yapmaya gelen şoför Ahmet Dündar ise aracının 2 bin kilometre kala yağını değiştirdiğini ve bu şekilde motor ömrünün daha da uzun olduğunu söyledi. (İLKHA

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER