HaberlerGündem​Sanatçı Toygun Ateş vefat etti

​Sanatçı Toygun Ateş vefat etti

​Film çekimleri için Malatya’da bulunan ve Coronavirus’e yakalandıktan sonra Turgut Özal Tıp Merkezi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören tiyatro ve sinema sanatçısı Toygun Ateş, vefat etti.

​Sanatçı Toygun Ateş vefat etti

Gizemli köy film çekimleri için Malatya’ya gelen tiyatro ve sinema sanatçısı Toygun Ateş (66) rahatsızlanması sonucu Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. 6 Şubat’ta Coronavirus (Covid-19) testi pozitif çıkan ve durumu ağırlaşan Ateş, Turgut Özal Tıp Merkezinde entübe edilmişti. Burada 9 gün yoğun bakımda cihaza bağlı tedavisi yapılan Ateş, vefat etti.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, "Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakımda cihaza bağlı entübe olarak hastanemizde tedavi görmekte olan tiyatro sanatçısı Toygun Ateş, vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Toygun Ateş, 9 gündür hastanemizde tedavi görmekteydi." dedi.

Toygun Ateş Kimdir?

2 Haziran 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100’den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı.

Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer alıyordu.

Ateş, 19 Şubat 2021 tarihinde Coronavirus tedavisi gördüğü Turgut Özal Tıp Merkezi'nde vefat etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER