HaberlerGündemSanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

Sanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesinin en işlek mevkilerinden biri olan Sanat Sokağı'nda alt yapı sorunları başta olmak üzere zemin ve peyzajların yenilenmesine yönelik kapsamlı çalışma başlattı.

Sanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

Merkez Yenişehir ilçe esnafının talebi doğrultusunda harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları, ilçenin en işlek adreslerinden biri olan Sanat Sokağı'nı adeta şantiyeye çevirdi.

Mevsim yağışlarıyla beraber oluşan çamurdan dolayı yayaların çileli adresi haline gelen Sanat Sokağı'nı oluşan görüntülerden kurtarmak amacıyla daha önce döşenen kilitli parke taşı yerine asfalt döşenecek.  

Sokakta âtıl durumda olan yenilenmek üzere sökülerek yerine halkın dinlenebileceği kamelyalar ve oturma bankları yerleştirilecek. Son olarak yapılacak peyzaj çalışmaları ile tamamlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER