HaberlerGündemSanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

Sanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesinin en işlek mevkilerinden biri olan Sanat Sokağı'nda alt yapı sorunları başta olmak üzere zemin ve peyzajların yenilenmesine yönelik kapsamlı çalışma başlattı.

Sanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

Merkez Yenişehir ilçe esnafının talebi doğrultusunda harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları, ilçenin en işlek adreslerinden biri olan Sanat Sokağı'nı adeta şantiyeye çevirdi.

Mevsim yağışlarıyla beraber oluşan çamurdan dolayı yayaların çileli adresi haline gelen Sanat Sokağı'nı oluşan görüntülerden kurtarmak amacıyla daha önce döşenen kilitli parke taşı yerine asfalt döşenecek.  

Sokakta âtıl durumda olan yenilenmek üzere sökülerek yerine halkın dinlenebileceği kamelyalar ve oturma bankları yerleştirilecek. Son olarak yapılacak peyzaj çalışmaları ile tamamlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER