HaberlerGündemSanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

Sanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez Yenişehir ilçesinin en işlek mevkilerinden biri olan Sanat Sokağı'nda alt yapı sorunları başta olmak üzere zemin ve peyzajların yenilenmesine yönelik kapsamlı çalışma başlattı.

Sanat sokağında yenileme çalışmaları başladı

Merkez Yenişehir ilçe esnafının talebi doğrultusunda harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları, ilçenin en işlek adreslerinden biri olan Sanat Sokağı'nı adeta şantiyeye çevirdi.

Mevsim yağışlarıyla beraber oluşan çamurdan dolayı yayaların çileli adresi haline gelen Sanat Sokağı'nı oluşan görüntülerden kurtarmak amacıyla daha önce döşenen kilitli parke taşı yerine asfalt döşenecek.  

Sokakta âtıl durumda olan yenilenmek üzere sökülerek yerine halkın dinlenebileceği kamelyalar ve oturma bankları yerleştirilecek. Son olarak yapılacak peyzaj çalışmaları ile tamamlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da ticari taksilerin plaka mağduriyeti 12 yıldır sürüyorDiyarbakır'da ticari taksilerin plaka mağduriyeti 12 yıldır sürüyorMardin-Midyat bölünmüş yol ihalesinin yapıldıMardin-Midyat bölünmüş yol ihalesinin yapıldıMardin’de 2021 yılının ilk “İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı yapıldıMardin’de 2021 yılının ilk “İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı yapıldıMalatya Ticaret ve Sanayi Odası uzaktan eğitime tablet desteğinde bulunduMalatya Ticaret ve Sanayi Odası uzaktan eğitime tablet desteğinde bulunduİstanbul Havalimanında 24 kilo kokain ele geçirildiİstanbul Havalimanında 24 kilo kokain ele geçirildi
SIRADAKİ HABER