HaberlerGündemSamsun'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 435 kişiye ceza verildi

Samsun'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 435 kişiye ceza verildi

​Samsun Valiliği, Coronavirus tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden şahıslara toplamında bir milyon 238 bin 585 TL idari para cezası uygulandığını belirtti.

Samsun'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 435 kişiye ceza verildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Coronavirus salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha ve İl Pandemi Kurulunca birçok karar alınıp uygulandığı ifade edildi.

Bu kapsamda; 11-14 Aralık'ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 435 şahsa idari işlem yapılarak bir milyon 238 bin 585 TL idari para cezası uygulandığı kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Araç muayenelerinde yeni düzenleme yapıldıAraç muayenelerinde yeni düzenleme yapıldıMeteorolojiden buzlanma ve yağış uyarısıMeteorolojiden buzlanma ve yağış uyarısıBinalarda yağmur suyu toplama sistemi zorunlu hale getirildiBinalarda yağmur suyu toplama sistemi zorunlu hale getirildiMemur-Sen Konfederasyonundan "100 TL Zam" haberlerine tepkiMemur-Sen Konfederasyonundan "100 TL Zam" haberlerine tepkiHava sıcaklığı artmaya devam ediyorHava sıcaklığı artmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER