HaberlerGündemSamanlıkta çıkan yangın evi de yaktı

Samanlıkta çıkan yangın evi de yaktı

Erzurum’un Oltu ilçesi Sülünkaya köyünde samanlıkta çıkan yangın, yanındaki evi ve ahırı da kül etti.

Samanlıkta çıkan yangın evi de yaktı
Erzurum’un Oltu ilçesi Sülünkaya köyünde samanlıkta çıkan yangın, yanındaki evi ve ahırı da kül etti.

Oltu merkeze 25 km uzaklıkta bulunan köyde Ramis Demir’in (69) samanlığında elektrik kablolarının sebebiyet verdiği tahmin edilen yangın, yandaki eve de sıçradı. Ev sahibi tarladaki iken saat 16.00 sularında başlayan yangını farkeden Ramis Demir, koşarak olay yerine geldi ve komşularından yardım istedi. Ancak yükselen alevler karşısında herhangi bir müdahale yapılamayınca samanlık, ahır ve kullanılmakta olan bir ev, küle dönüştü.

Yangında samanlığını, ahırını ve evini kaybeden Ramis Demir(69), "Yangın gündüz vakti çıktığı için 8 adet büyükbaş, 50'den fazla küçükbaş hayvan meradaydılar ve bu nedenle zarar görmediler. Ancak samanlıktaki 5 ton buğday, 100 balya kadar ot, 2 ton saman, yeni aldığım ot biçme makinesi ile alet edavattan hiçbiri kurtarılamadı. Evdeki çamaşır makinesinden televizyona varıncaya kadar bütün beyaz eşya ve elektronik eşyamız, oğlumun evliliği için biriktirdiğim ve evde muhafaza ettiğim 10 bin lira para ile bir miktar altın da kül oldu. Aileme ve hayvanlarıma zeval gelmediği için şükrediyorum. Allah’tan geldi, katlanacağız ve sabredeceğiz. Şu anda akrabalarımızın evinde kalıyoruz. Yardıma muhtaç hale geldik. Devlet yetkililerimizin bizlere yardım elini uzatmasını bekliyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yapılandırma başvurusu için son hafta!Yapılandırma başvurusu için son hafta!Coronavirus halkı yöresel ürünlere yönlendirdiCoronavirus halkı yöresel ürünlere yönlendirdiİpekyolu'nda mermer yüklü kamyon şarampole devrildi: Sürücü ağır yaralandıİpekyolu'nda mermer yüklü kamyon şarampole devrildi: Sürücü ağır yaralandıVan'da PKK'ye ait silah ve mühimmat ele geçirildiVan'da PKK'ye ait silah ve mühimmat ele geçirildiGaziantep İtfaiyesi 2020’de 8 bin 498 olaya müdahale ettiGaziantep İtfaiyesi 2020’de 8 bin 498 olaya müdahale etti
SIRADAKİ HABER