HaberlerGündemSalihli"de Ahilik Haftası Kutlandı

Salihli"de Ahilik Haftası Kutlandı

Salihli Madeni Sanatkarlar Odası, Ahilik Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikte üyelerine başarı ve şeref belgesi verdi.

Salihli"de Ahilik Haftası Kutlandı
Salihli Madeni Sanatkarlar Odası, Ahilik Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikte üyelerine başarı ve şeref belgesi verdi.

Programda konuşan Salihli Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Yüksel Hisar, “Biz fark etmesek bile teknoloji artıyor, imkanlar çoğalıyor fakat buna paralel olarak insanlarımız bencilleşiyor sistemler yozlaşıyor; daha çok kazanma uğruna yüz binler ölüyor, milyonlar açlığa, sefalete ve yalnızlığa terk ediliyor. Dünya’nın hemen her yerinde görünen bu manzara karşısında bu haftanın ismindeki çağrışım tüm insanlığın ortak ihtiyacını en iyi şekilde ortaya koyuyor kanısındayım. İhtiyacımız adı Ahilik’tir, çünkü Ahilik’in, evrensel anlamı kardeşliktir. Dünya’nın aldığı bu acımasız şekle en cahiller değil en iyi eğitimliler yön vermektedir. Ahilik’te, püf noktası diye adlandırılan bir deyim vardır günümüzde insanları acımasızlaştıran eğitimin bizce o püf noktası eksiktir. Yaşamak için eğitim, bilhassa mesleki eğitim gerekli, ama günümüzün eğitim anlayışındaki eğitim değil, eğitimi Ahilik Erdemi ile birleştirebilirsek püf noktasını tamamlarız, işte o zaman hayat hepimize, her yerde, her şekilde bayram olur.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER