HaberlerGündemSalgını hiçe sayarak bir minibüse 52 düzensiz göçmeni yerleştirdiler

Salgını hiçe sayarak bir minibüse 52 düzensiz göçmeni yerleştirdiler

Bitlis-Diyarbakır karayolu Tanrıyar yol kontrol noktasında durdurulan bir minibüste 52 düzensiz göçmen yakalanırken, olayla ilgili gözaltına alınan Ö.K. isimli şüpheli tutuklandığı bildirildi.

Salgını hiçe sayarak bir minibüse 52 düzensiz göçmeni yerleştirdiler

Valilikten yapılan açıklamada, "Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı Tanrıyar Jandarma Karakol Komutanlığınca gerçekleştirilen devriye esnasında, yapımı devam eden Bitlis-Diyarbakır karayolu üzerinde Baykan istikametinde ilerleyen ve Tanrıyar yol kontrol noktasına girmemek için bu yola girdiği değerlendirilen bir minibüs Jandarma ekiplerince durdurulmuştur. Durdurulan minibüste yapılan kontrolde; koltukları sökülmüş, içerisinde yurda yasa dışı yollardan girdiği tespit edilen 52 düzensiz göçmen (45 Afganistan, 6 Pakistan ve bir Bangladeş) tespit edilmiş, 52 düzensiz göçmen ile bu göçmen sevkiyatındaki organizasyonun içerisinde bulunan Ö.K. isimli şüpheli yakalanmıştır." denildi.

Yakalanan düzensiz göçmenlere 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa muhalefet suçundan toplam 246 bin 792 TL idari para cezası kesildiği belirtilen açıklamanın devamında, işlemlerinin ardından Bitlis İl Göç idaresine teslim edileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER