HaberlerGündemSakal-ı Şerif ziyaretinde duygulu anlar yaşandı

Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygulu anlar yaşandı

Samsun’un Bafra ilçesinde, Tarihi Büyük Cami'de teravih namazından sonra ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşların yoğunluğu izdihama yol açtı. Teravih namazının kılınmasından sonra 99 yeşil örtüye sarılı küçük cam kavanozda bulunan Sakal-ı Şerif, Büyük Camii İmamı Şevki Şahin tarafından, salavat getirilerek, dualar okunarak açıldıktan sonra ziyaretçilere gösterildi. Bafra ilçesinde ziyarete açılan Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'ini görmek isteyen vatandaşlar arasında izdiham y

Sakal-ı Şerif ziyaretinde duygulu anlar yaşandı
Samsun’un Bafra ilçesinde, Tarihi Büyük Cami'de teravih namazından sonra ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşların yoğunluğu izdihama yol açtı. Teravih namazının kılınmasından sonra 99 yeşil örtüye sarılı küçük cam kavanozda bulunan Sakal-ı Şerif, Büyük Camii İmamı Şevki Şahin tarafından, salavat getirilerek, dualar okunarak açıldıktan sonra ziyaretçilere gösterildi. Bafra ilçesinde ziyarete açılan Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'ini görmek isteyen vatandaşlar arasında izdiham yaşandı. Sakal-ı Şerif'i öpmek ve daha yakından görmek isteyen ziyaretçiler arasında izdiham oldu. Bu arada bazı yaşlıların ve gençlerin ağladıkları görüldü.

    Bafra Büyük Camii İmam-Hatibi vatandaşlara yaptığı açıklamada, "1400 senedir, Müslümanlar tarafından muhafaza edilen Sakal-ı Şerif, İstanbul'dan Samsun'un Bafra ilçesi Büyük Camii'ne yaklaşık 300 yıl önce getirildi. Padişahın görevlendirdiği albay rütbeli Hüseyin Ağa adındaki bir kişi tarafından Bafra'ya getirilen Sakal-ı Şerif, o zamanın cami görevlilerine sanduka içerisine teslim-tesellüm tutanağı ile verildi. Sakal-ı Şerif'in gerçekten Hz. Muhammed'e ait olduğunu gösteren resmi belge, Bafra Büyük Camii'nde bulunuyor." dedi.

    Bafra Büyük Camii'ndeki programa Büyükşehir Belediyesi Bafra Şubesi Müdürü Yakup Tulum, Bafra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hurşit Tulum, işadamları, mesleki oda temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, esnaflar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul'da DAİŞ operasyonu: 9 gözaltıİstanbul'da DAİŞ operasyonu: 9 gözaltıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
SIRADAKİ HABER