HaberlerGündemŞahin: Şehitler vurulunca değil unutulunca ölür

Şahin: Şehitler vurulunca değil unutulunca ölür

Ramazan Bayramı'nın arife gününde, Bafra Asri Mezarlık Garnizon Şehitliği'nde bulunan şehitler kabirleri başında dualarla anıldı.

Şahin: Şehitler vurulunca değil unutulunca ölür
Ramazan Bayramı'nın arife gününde, Bafra Asri Mezarlık Garnizon Şehitliği'nde bulunan şehitler kabirleri başında dualarla anıldı.

Program Bafra İlçe Müftülüğüne bağlı imam hatiplerin okuduğu Kur'an tilaveti ile başladı. Ramazan ayı boyunca okunan binlerce hatmin duaları yapıldıktan sonra Bafra İlçe Müftü Vekili Abdullah Demircan tarafından dua yapıldı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yaptığı konuşmada, ’’Bu topraklar aziz şehitlerimizin aziz ruhları tarafından bize emanet edildi. Dolayısıyla bu vatanın bedeli şehitlik ve gazilik olmuştur. Şehitlik ve gaziliğin bedeli de ölçülemez. Ancak Cennet'le mükafatlandırılır. Onlar zaten en büyük mertebeye ulaşmışlardır. Bundan daha büyük bir mertebe olamaz. Bugün bu şehitlerimizi şükranla anmak hem onların hatıralarını yad etmek hem de yakınları ile gazilerimizle bir araya gelmek için Ramazan ayı bir vesile olmuştur. Şehitlerimizin aziz hatırasını yâd ediyoruz ama yakınlarına ne yapsak yetersizdir. Şehit vurulunca değil, unutulunca ölür. Şehit kanlarıyla sulanan vatan topraklarından bir çakıl taşı bile vermeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu yüce vatanı bu toprakları savunmaya devam edeceğimizin de dost ve düşman tarafından bilinmesini de özellikle haykırmak bildirmek istiyorum. Şu topraklar üzerinde yaşıyorsak, o şehitlerimizin sayesinde yaşıyoruz. Onların sayesinde dimdik ayakta durmaktayız. Şehitlerimize minnettarız.” dedi.

Bafra Kaymakamı Ali Katırcı da "Müslüman aleminin Ramazan Bayramı'nın arife günü sebebiyle burada toplanmış bulunmaktayız. Aziz vatanımızın aziz şehitlerine ruhları için okunan Kur'an-ı Kerim ve okuduğumuz dualar şehitlerimizin ruhlarına armağan olsun, vatanımızı ve bizleri her türlü kötülükten kurtarmak pahasına canlarını veren bu vatanının evlatlarını sizlerle burada dualar eşliğinde anmış olduk. Tüm Türkiye'de bulunan bu büyük Türk milleti için canlarını veren şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekânları Cennet olsun, toprakları bol olsun. Cenabı Allah, devletimizi ve milletimizi tüm kötülüklerden korusun." diye konuştu.

Arife programına; Bafra Garnizon Komutan Vekili Jnd.Üst.Volkan Yıldırım, Bafra Askerlik Şube Başkanı Per.Yzb. Serkan Savaş, siyasi parti temsilcileri, Bafra Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mümine Ersin ve yönetimi ile çok sayıda şehit ailesi, sivil toplum örgüt temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


İLGİLİ HABERLER

Kar yağışı Ağrı’da hayatı durma noktasına getirdiKar yağışı Ağrı’da hayatı durma noktasına getirdiŞanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıŞanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıMardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiKar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzeltti
SIRADAKİ HABER