HaberlerGündemSAĞLIK-DER Başkanı Sezen'den darbe imalı bildiriye tepki

SAĞLIK-DER Başkanı Sezen'den darbe imalı bildiriye tepki

Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (SAĞLIK-DER) Başkanı Dr. Kasım Sezen, yaptığı yazılı açıklamada, Montrö ile ilgili bildiri yayımlayan 104 emekli amirale sert tepki gösterdi.

SAĞLIK-DER Başkanı Sezen'den darbe imalı bildiriye tepki

Emekli 104 amiral tarafından "Montrö Boğazlar Sözleşmesi" bahane edilerek cumartesi günü gece yarısı yaptıkları bildiriye tepkiler gelmeye devam ediyor.

SAĞLIK-DER Başkanı Dr. Kasım Sezen, yaptığı yazılı basın açıklamasında, 104 emekli deniz amiralinin yayımladıkları bildiriyle darbe iması yaptığını ifade etti.

Sezen, "Bu hamleyi bu emekli amiraller yapamaz. Arkasındaki güçler çok açıktır ve bilinmektedir. Peki bu deniz eski amiralleri Türkiye'nin kıta sahanlığı, münhasır ekonomik bölge tehlikeleri varken neredeydiler? Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz Yunanistan, Mısır, Fransa, ABD, Rusya ile Mavi Vatan savaşları yaparken neredeydiler? Hafter ve BEA ile Libya'da, PKK ve İŞİD ile Suriye'de savaşırken neredeydiler? ABD burnumuzun dibine Karaağaç'ta dev bir liman bölgesine askeri üs kurarken ne dediler? Karabağ konusunda ne açıklama yaptılar? Daha onlarca tehdit anında hükümeti sevmeseler bile, devlete sahip çıkan, yanında olduklarını beyan eden bir tek açıklamaları var mı?" diye sordu.

Açıklamasının devamında Sezen, "Ama Anayasa değişiklik çalışmaları gündemde iken, Kanal İstanbul gündemde iken, Mısır ile münhasır ekonomik bölge anlaşması imzalanmak üzere iken muhtıra veriyorlar. Patronlarının menfaatlerini olumsuz etkileyecek bu konuları, sınırlarını kendilerinin belirlediği noktada durdurmak istediler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yargısıyla, siyasî organlarıyla gerekeni yapacaktır." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER