HaberlerGündemSağlık çalışanının darp edilmesine tepki

Sağlık çalışanının darp edilmesine tepki

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, Doktor Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık çalışanı R.C.’nin hasta yakınları tarafından darp edilmesine sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Sağlık çalışanının darp edilmesine tepki

Acil Serviste görevli hemşir R.C., bir hastaya burundan tampon yaptığı sırada hasta yakınları tarafından “hastamızın canını acıtıyorsun” denilerek darp edildi.

Yüzüne aldığı darbelerle kaşı açılan ve yüzü moraran hemşir, meslektaşları tarafından tedavi edildi.

Hastane bahçesinde Sağlık İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya galan sağlık çalışanları, meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Olaya ilişkin açıklama yapan Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Gıyasettin Ucaş, şifa dağıtan ellerin darp edilmesini kınadıklarını belirterek, sağlık çalışanlarına saldırının önlenebilmesi için caydırıcı hukuki ve kanuni düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi.

Bu olayların sağlık çalışanlarının iş motivasyonunu düşürdüğünü ifade eden Ucaş, “Sağlık çalışanlarına şiddet, hakaret ve darp asla kabul edilemez. R.C. kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve bir daha yaşanmaması dileğiyle saldırıyı kınıyoruz" dedi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyorİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyor
SIRADAKİ HABER