HaberlerGündemSağlık Bakanı Koca: "Yeni tedbir düşünülmüyor, var olan tedbirlerin devamından yanayız."

Sağlık Bakanı Koca: "Yeni tedbir düşünülmüyor, var olan tedbirlerin devamından yanayız."

Coronavirus Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, kısıtlamalarla ilgili olarak "Yeni tedbir düşünülmüyor, var olan tedbirlerin devamından yanayız." dedi.

Sağlık Bakanı Koca: "Yeni tedbir düşünülmüyor, var olan tedbirlerin devamından yanayız."

Coronavirus Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:00'da video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

Bakanlığın Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleşen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca "Bilim Kurulumuzun tavsiyesi vaka seyirlerinin takip edilmesi yönünde. Virüs mutasyona uğramış olsa da virüs aynı virüs, tedbirler aynı, korunma yolları da aynı. Aynı tedbirlere daha dikkatli bir şekilde uymalıyız. İstediğimiz düşüşü yakalarsak kısıtlamaların tedbirler eşliğinde hafifletilmesi en önemli temennimiz." İfadelerine yer verdi.

Bakan Koca, "Çok yakında daha normal şartlarda yaşayacağız. Önümüzdeki sınırlı günleri maske, mesafe ve temizlik kurallarının yanı sıra genel tedbirlere kısıtlamalara sıkı sıkıya riayet ederek atlatmalıyız. Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durmalıyız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

TÜBİTAK 20 personel alacakTÜBİTAK 20 personel alacakTESK Başkanı Palandöken'den "zincir market" açıklamasıTESK Başkanı Palandöken'den "zincir market" açıklamasıAnne karnındaki çocuğa miras düşer mi?Anne karnındaki çocuğa miras düşer mi?Doğal gaz fiyatlarına zamDoğal gaz fiyatlarına zamYeni haftada yağışlar geri dönüyorYeni haftada yağışlar geri dönüyor
SIRADAKİ HABER