HaberlerGündemSağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüksek öğretimde uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesinden yana olduklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulunun ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Bakan Koca: "Şu ana kadar ülkemizde yaklaşık 800 bini ikinci doz olmak üzere 5 milyonu aşkın doz aşı yapılmış oldu." dedi.

"Milletçe normale dönüş özlemi çekiyoruz." diyen Koca, bunun kriterlerinin belirlenmesi konusunda Bilim Kurulu çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Koca, bugünkü toplantıda üniversitelerde eğitim ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını ifade ederek, "Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir." diye belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER