HaberlerGündemSağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüksek öğretimde uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesinden yana olduklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulunun ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Bakan Koca: "Şu ana kadar ülkemizde yaklaşık 800 bini ikinci doz olmak üzere 5 milyonu aşkın doz aşı yapılmış oldu." dedi.

"Milletçe normale dönüş özlemi çekiyoruz." diyen Koca, bunun kriterlerinin belirlenmesi konusunda Bilim Kurulu çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Koca, bugünkü toplantıda üniversitelerde eğitim ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını ifade ederek, "Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir." diye belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Gözler bugün Kabine Toplantısı'nda alınacak kararlarda olacakGözler bugün Kabine Toplantısı'nda alınacak kararlarda olacakDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor
SIRADAKİ HABER