HaberlerGündemSağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüksek öğretimde uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesinden yana olduklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulunun ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Bakan Koca: "Şu ana kadar ülkemizde yaklaşık 800 bini ikinci doz olmak üzere 5 milyonu aşkın doz aşı yapılmış oldu." dedi.

"Milletçe normale dönüş özlemi çekiyoruz." diyen Koca, bunun kriterlerinin belirlenmesi konusunda Bilim Kurulu çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Koca, bugünkü toplantıda üniversitelerde eğitim ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını ifade ederek, "Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir." diye belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER