HaberlerGündemSabitek Proje Sergisi Ve Ödül Töreni Yapıldı

Sabitek Proje Sergisi Ve Ödül Töreni Yapıldı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Sabitek (Sakarya Bilim, Teknoloji, Eğitim ve Kariyer Günleri) etkinlikleri kapsamında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni ve Sabitek Proje Sergisi, AFA Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sabitek Proje Sergisi Ve Ödül Töreni Yapıldı
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Sabitek (Sakarya Bilim, Teknoloji, Eğitim ve Kariyer Günleri) etkinlikleri kapsamında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni ve Sabitek Proje Sergisi, AFA Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Çok sayıda okuldan öğrencilerin danışman öğretmenleri öncülüğünde hazırladığı projeler sergisi büyük beğeni topladı. Serginin açılışını yapan Vali Mustafa Büyük, Erenler Kaymakamı M.Nazmi Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ile törene katılan ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler öğrencilerin birbirinden ilginç buluşlarının yer aldığı sergiyi tek tek gezerek projeler hakkında bilgi aldılar. Vali Büyük sergiyi gezerken, öğrencilerin çeşitli alanlarda geliştirdiği projeleri çok beğendiğini ifade etti. Öğrencilere proje çalışmalarına devam etmelerini öğütleyen Vali Büyük, “Sergilenen projeler birbirinden ilginç ve oldukça başarılı çalışmalar. Proje hazırlayan ve çeşitli yarışmalarda derece kazanan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Geleceğimizin bilim insanı gençlerimize çalışmalarında üstün başarılar diliyorum” dedi.

Bilim Sanat Merkezi salonlarında düzenlenen projeler sergisinin ardından Vali Mustafa Büyük ve beraberindekiler, AFA Büyük Salona geçerek başarılı öğrencilerin ödül törenine katıldılar. 2012-2013 eğitim öğretim yılı içinde sosyal, sportif, kültürel alanlarda düzenlenen Ulusal ve Uluslararası yarışmalarla derece girenlerle, YGS’de ilk bine giren öğrencilerin yer aldığı toplam 147 öğrenciye başarı belgeleri ve altın ödülleri; Vali Mustafa Büyük, Erenler Kaymakamı M.Nazmi Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Kültür Müdürü Hüseyin Yorulmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaettin Dişli, Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ceylan, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Gerçek, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Vedat Tezbiten, Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Emin Taşkın, Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Fuat Kara, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Çelik ve Zafer Levent Soyhan tarafından verildi.

Törende, 2013 yılı YGS’de ilk bine giren öğrencilere ödüllerini veren Vali Mustafa Büyük, haziran ayında yapılacak LYS sınavlarına girecek lise son sınıf öğrencilerimize başarılar diledi. Velilerin büyük gurur duyarak izlediği ödül töreni sonunda başarılı öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafları çektirdiler.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER