HaberlerGündemSabahın ilk ışıklarında kar temizleme çalışmaları başlatıldı

Sabahın ilk ışıklarında kar temizleme çalışmaları başlatıldı

​Diyarbakır’da yeniden başlayan ve kısa sürede etkili olarak yaşamı olumsuz yönde etkileyen kar yağışına karşı ilçe merkezi ve kırsalda ulaşımın aksamaması için Bağlar Belediyesi geceden sahaya inerek kar temizleme çalışması gerçekleştirdi.

Sabahın ilk ışıklarında kar temizleme çalışmaları başlatıldı

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi aldığı tedbirlerle kar yağışında ulaşımın aksamasının önüne geçti.

İş makineleri ve kar küreme araçları kullanarak yolların kapanmasını önleyen ekipler, kırsal bölgelerde zaman zaman zor anlar yaşadı. Alınan önlemler ve yapılan çalışmalar nedeniyle Karacadağ bölgesinde ulaşımın aksamasına izin verilmedi.

Sahadaki çalışmaları gece boyunca takip ederek ekiplerden anlık bilgiler alan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mahalle muhtarlarıyla da iletişim halinde olarak gelen talep ve bilgileri ekiplere ulaştırıp çalışma yapılması için talimatlar verdi.

Belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten Beyoğlu, "Vatandaşlarımız şunu bilsin ki biz onların hizmetkarıyız ve her koşulda yanlarındayız. Gerek merkezde gerekse kırsalda olmak üzere ilçemizin her karışında hizmet ediyoruz. Bu mücadelemiz ve gayretimiz yağış sona erene kadar devam edecektir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yoksul aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktıYoksul aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktıMeteoroloji'den "kuvvetli sağanak yağış" uyarısıMeteoroloji'den "kuvvetli sağanak yağış" uyarısıUnutulmaya yüz tutmuş bir sanat: KazazlıkUnutulmaya yüz tutmuş bir sanat: KazazlıkDiyarbakırlılar hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılmasından "memnun"Diyarbakırlılar hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılmasından "memnun"Gaziantep Hayvanat Bahçesi kısıtlamasız ilk hafta sonunu hareketli geçirdiGaziantep Hayvanat Bahçesi kısıtlamasız ilk hafta sonunu hareketli geçirdi
SIRADAKİ HABER