HaberlerGündemRüşvet operasyonunda 46 kişi adliyeye sevk edildi

Rüşvet operasyonunda 46 kişi adliyeye sevk edildi

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde 8 ilde gerçekleştirilen rüşvet operasyonunda 22’si kamu görevlisi toplam 46 kişi adliyeye sevk edildi.

Rüşvet operasyonunda 46 kişi adliyeye sevk edildi
Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde 8 ilde gerçekleştirilen rüşvet operasyonunda 22’si kamu görevlisi toplam 46 kişi adliyeye sevk edildi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 8 aylık süren teknik ve fiziki takip sonucu Kilis'e bağlı ve Suriye sınırı olan Duruca, Tahtalı ve Bağarası köylerinden kamu personelinin de yardımı alınarak, sınırdan gümrük kaçağı malzemelerin geçirildiği tespit edildi. Şüphelilerin hesaplarında 6,5 milyon lira para girişi tespit edildiği bildirilirken, İl Jandarma Komutanlığı'nın bu olaylar üzerine 400 personelle Gaziantep, Kilis, İstanbul, Antalya, Bursa, Van, Kars ve İzmir'de eş zamanlı olarak şüphelilere ait 52 adrese operasyon düzenledi. Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan 36 ayrı yakalama neticesinde 14 bin 577 kilo gümrük kaçağı çay, 21 bin 768 paket gümrük kaçağı sigara, 32 bin 200 kilo gümrük kaçağı şeker, 1 ton gümrük kaçağı un, 16 adet küçükbaş hayvan ele geçirildi. Soruşturma kapsamında meydana gelen 12 ayrı rüşvet olayında, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı'nın da destekleri sonucunda 2 bin 682 dolar ile 4 adet uyarıcı hap, 7 gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiş, şüphelilere ait banka hesaplarında 26 bin 500 lira para trafiği tespit edildi.

Operasyon kapsamında ise 20’si rütbeli ve erlerden oluşan askerler, bir köy muhtarı ve bir öğretmen gözaltına alınmıştı. İfadeleri alınan şüphelilerden 9’u tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 20 asker, bir köy muhtarı, bir adliye görevlisi ile birlikte toplam 46 kişi adliyeye sevk edildi. Adliye önünde yoğun güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri şüphelileri adliye binasına aldı. Şüphelilerin dosyaları ise el arabasıyla taşınarak adliye binasına getirildi.


İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER