HaberlerGündemRus Büyükelçi Karlov suikastı davasında 5 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Rus Büyükelçi Karlov suikastı davasında 5 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesiyle ilgili davada karar açıklandı. 16 sanığın yargılandığı davada 5 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Rus Büyükelçi Karlov suikastı davasında 5 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin Fethullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 28 sanıklı davada karar açıklandı. Davada, 5 sanığa müebbet hapis cezası alırken, 6 sanık da suçlamalardan beraat etti.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin aralarında 28 sanıklı davada mahkeme, 3 sanığa 2 kez, 2 sanığa 1 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verirken, 6 sanık da suçlamalardan beraat ettirildi. 7 sanık örgüt üyeliğinden cezalandırıldı.

Suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş'ın örgüt abisi olmakla suçlanan Şahin Söğüt, 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, Karlov ile ilgili bilgi toplayan Eski MİT mensubu Vehbi Kürşat Akalın ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

FETÖ'nün mahrem istihbarat yapılanmasında görevli olduğu belirtilen Hüseyin Kötüce, ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Büyükelçi Karlov'a yönelik suikast talimatını Altıntaş'a ilettiği belirlenen Salih Yılmaz, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Karlov suikastı davasında aralarında Fetullah Gülen ile Emrullah Uslu'nun bulunduğu firari 9 sanığın dosyalarının ayrılmasına hükmedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER