HaberlerGündemRTÜK: Darbecilerin karşısındayız

RTÜK: Darbecilerin karşısındayız

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı, 103 emekli amiralin, darbe imasında bulunarak yayımladığı "Montrö" bildirisine yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

RTÜK: Darbecilerin karşısındayız

Bildirinin kınandığı açıklamada, "Demokrasimiz geçmişte maalesef ki darbeler ve cuntalarla mücadele etmek zorunda kalmış, aziz milletimiz bugüne kadar pek çok zorbalık ve sinsi tuzakla karşılaşmıştır. Ama Yüce Türk Milleti, kendi değerlerine savaş açanlara asla müsaade etmemiş, demokrasisini taçlandırmıştır. Demokrasi yolunda çokça bedel ödeyen ülkemizin anayasal bir kurumu olarak cunta eskilerinin milli iradeyi hedef alan hukuk dışı bildirisini kınıyoruz." denildi.

"Hiçbir vesayeti asla kabul etmeyen aziz milletimiz dün olduğu gibi bugün de kirli oyunlara fırsat vermeyecektir" denilen açıklamada, "Yerli ve milli medyamızla tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de milli iradenin yanındayız. Bünyesine sirayet etmeye çalışan hainleri birer birer ayıklayan Türkiye, artık istikrarı ve sağlam demokrasisiyle geleceğe güvenle bakmaktadır. Antidemokratik hadsizler, halkımızın demokrasi tokadını yemeye mahkûmdur." değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Alçak bildirinin sorumlularının bağımsız Türk yargısı karşısında hesap vereceğine yürekten inanıyoruz. Üst Kurulumuz demokrasiyi ve millet iradesini sonuna kadar savunmaya kararlıdır. RTÜK cunta meraklılarının ekranlardaki haddini aşan hezeyanlarını da yakından takip etmektedir. Üst Kurulumuz, bazı yayınlardaki darbe sevdalılarının, ellerini ovuşturarak millet iradesine karşı çağrılarını ve yorumlarını dikkatle ve titizlikle izlemektedir."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER