HaberlerGündemRTÜK Başkanı Şahin'den lisans uyarısı

RTÜK Başkanı Şahin'den lisans uyarısı

​RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, lisans başvuru yapmayan kuruluşlara hatırlatmada bulunarak en kısa süre içerisinde işlemlerini başlatmaları gerektiği uyarısında bulundu.

RTÜK Başkanı Şahin'den lisans uyarısı

Daha önce internet ortamından yayın lisansı almadan yayın hizmeti yapıldığı tespit edilen internet siteleri açıklayan RTÜK Başkanı Şahin, bir müzik şirketinin daha lisans başvurusu yaptığını belirtti.

Sosyal medya hesabından kurumlara hatırlatmada bulunan Şahin, şu ifadeleri kullandı:

"İnternetten isteğe bağlı yayıncılık yapan yerli ve yabancı kuruluşların lisanslama süreçleri devam ediyor. Son duyurumuza istinaden ‘Deezer’ da lisans müracaatını yaptı. Başvuru yapmayan diğer kuruluşların kısa süre içerisinde işlemlerini başlatmaları gerektiğini hatırlatıyorum."  

RTÜK, "serikajanstv.com", "enbursa.com", "kent19.tv", "tidal.com", "deezer.com", "radiokent.net" sitelerinden, yayın lisansı başvurusu yapmalarını ve üç aylık yayın lisans ücretini peşin ödemelerini veya yayınlarını durdurmalarını istemişti.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER