HaberlerGündemRTÜK Başkanı Şahin'den lisans uyarısı

RTÜK Başkanı Şahin'den lisans uyarısı

​RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, lisans başvuru yapmayan kuruluşlara hatırlatmada bulunarak en kısa süre içerisinde işlemlerini başlatmaları gerektiği uyarısında bulundu.

RTÜK Başkanı Şahin'den lisans uyarısı

Daha önce internet ortamından yayın lisansı almadan yayın hizmeti yapıldığı tespit edilen internet siteleri açıklayan RTÜK Başkanı Şahin, bir müzik şirketinin daha lisans başvurusu yaptığını belirtti.

Sosyal medya hesabından kurumlara hatırlatmada bulunan Şahin, şu ifadeleri kullandı:

"İnternetten isteğe bağlı yayıncılık yapan yerli ve yabancı kuruluşların lisanslama süreçleri devam ediyor. Son duyurumuza istinaden ‘Deezer’ da lisans müracaatını yaptı. Başvuru yapmayan diğer kuruluşların kısa süre içerisinde işlemlerini başlatmaları gerektiğini hatırlatıyorum."  

RTÜK, "serikajanstv.com", "enbursa.com", "kent19.tv", "tidal.com", "deezer.com", "radiokent.net" sitelerinden, yayın lisansı başvurusu yapmalarını ve üç aylık yayın lisans ücretini peşin ödemelerini veya yayınlarını durdurmalarını istemişti.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER