HaberlerGündemRoman vatandaşların Kur'an kursu mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu

Roman vatandaşların Kur'an kursu mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu

Zonguldak’ta Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan Roman vatandaşlar için düzenlenen ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Roman vatandaşların Kur'an kursu mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu
Zonguldak’ta Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan Roman vatandaşlar için düzenlenen ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Baştarla Mahallesinde mescitte 3 ay boyunca Yaz Kur’an Kursu’na giden ve yaşları 6 ile 80 arasında değişen 50 Roman vatandaşı için Baştarla Camii’nde tören düzenlendi. Müftü Nuh Korkmaz ve diğer cami imam – hatiplerinin de katıldığı törende, Kur’an-ı Kerim ve ilahi okuyup sofra adabı üzerine skeçler hazırlayan Roman öğrenciler, büyük alkış aldı.

Programın sonunda öğrencileri tebrik eden Müftü Korkmaz, “Hepinizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Hepimiz Müslümanız. Dinimizi en iyi şekilde öğrenerek iyi insan olacağız. Sizdeki bu aşk ve şevki gördük. İnşallah daha uygun şartlarda din eğitimi alabilmeniz için mescit ve Kur’an kursu binası yaptıracağız” dedi.

DAHA ÖNCE YAŞAMADIĞIMIZI ANLADIK

Kursu başarıyla tamamlayan Elmaz Kocasoy(27), “Çok güzel şeyler öğrendik. Daha önce yaşamadığımızı anladık. Allah’ımızı, Peygamberimizi, ibadetlerimizi her şeyi öğrendik. Evimizde açıp Kur’anımızı okuyabiliyoruz. Bayanlarla toplanıp sohbet verebiliyoruz. Elhamdülillah her şey çok güzel.” dedi. Kayınvalidesi Neriman Kocasoy(55) ise en güzel şeyin Kur’an’ı öğrenmek olduğunu kaydetti.

Kur’an kursu öğreticisi Çağla Demir ise şunları söyledi: “Daha önceden geliyorlardı ama bu kadar yoğun değildi. Dersimizi küçük bir mescitte veriyoruz. 5 yaşındaki kız erkek çocuklardan başlayarak 80 yaşındaki ev hanımlarına gelinceye kadar 50 öğrencimiz var. Hamdolsun çoğunluğu Kur’an’a geçti. Kursa başladığımızda Peygamber Efendimizin ismini ve Kelime-i Tevhid’i bilmiyorlardı. Şu an çok yol kat ettik. Daha da edecek inşallah. Onlar çok memnun ben de onlardan memnunum. Rabbim daim eder inşallah.”

Daha sonra Çağla Demir, öğrencilerini çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER