HaberlerGündemRobotlar, İstanbul"un fethi için yarıştı

Robotlar, İstanbul"un fethi için yarıştı

Turgut Özal Akademisi, İstanbul'un fethinin 610. yılı münasebetiyle 9-13 yaş grubu öğrenciler arasında robot yarışması düzenledi.

Robotlar, İstanbul"un fethi için yarıştı
Turgut Özal Akademisi, İstanbul'un fethinin 610. yılı münasebetiyle 9-13 yaş grubu öğrenciler arasında robot yarışması düzenledi.

Akademi salonundaki yarışmadan 6 hafta öncesinde öğrencilerin; İstanbul'un fethini derinlemesine incelemeleri ve fethi zorlayan şartları analiz ettikten sonra bir robot tasarlamaları ve bu robotla fethe yardım etmeleri istendi. Öğrenciler belirtilen süre içinde proje geliştirip ardından robotlarını tasarladı. Son aşamada robotun yapacağı görevlerin yazılımını geliştiren minik öğrenciler, ailelerinin de katıldıkları bir etkinlikte robotlarını yarıştırdı. Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

6 HAFTALIK HEYECAN

Turgut Özal Akademisi Eğitim Koordinatörü Kemal Nezir, 6 haftalık eğitim sonunda öğrencilere farklı ufuklar açmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Öğrencilere teoride öğrendiklerini pratikte uygulama imkânı sunulduğunu belirten Nezir, bu tür etkinliklerin öğrencilerin geleceği için atılmış küçük adımlar gibi görünse de gelecek için büyük adımlar diye nitelendirebileceğini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

HDP'li Bilgen'den yeni parti sinyaliHDP'li Bilgen'den yeni parti sinyaliBağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladıBağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladıCovid-19’dan hayatını kaybeden sağlıkçılar adına lavanta bahçeleri oluşturulduCovid-19’dan hayatını kaybeden sağlıkçılar adına lavanta bahçeleri oluşturulduSiber suç operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındıSiber suç operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındıDiyarbakır'da uçak seferleri iptal edildiDiyarbakır'da uçak seferleri iptal edildi
SIRADAKİ HABER