HaberlerGündemRize'de kumar operasyonunda 21 kişi gözaltına alındı

Rize'de kumar operasyonunda 21 kişi gözaltına alındı

​Rize ili Çayeli İlçesinde bir hanede kumar oynandığı ihbarının alınması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyon sonucu 21 kişi yakalandı.

Rize'de kumar operasyonunda 21 kişi gözaltına alındı

Çok riskli bölgeler arasında yer alan Rize'de yapılan operasyonla ilgili valilikten yapılan açıklamada "Rize İl Emniyet Müdürlüğüne gelen bir ihbar ile Çayeli İlçesinde bir hanede kumar oynandığı bilgisine ulaşıldı. İhbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bahse konu ikamet; bir müddet uzaktan takip edildikten sonra Çayeli Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı ile operasyon düzenlendi. Kumarhaneye dönüştürülen evde yapılan operasyon sonucunda 18 Türkiye vatandaşı, 1’i kadın 2’si erkek 3 Gürcü vatandaşı olmak üzere toplam 21 şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslardan 19 kişiye kapalı alanda sigara içmek, sosyal mesafeye uymamak, maske takmamak ve kumar oynamaktan idari işlem, 3 kişiye yer ve imkân sağlamaktan ayrıca Adli işlem yapıldı. Gürcü uyruklu şahıslara da sosyal mesafe ihlali ve maske takmamaktan dolayı idari işlem yapılarak ve hakkında deport işlemleri yapılacağından şahıslar muhafaza altına alındı." ifadeleri kullanıldı.

Çok sayıda kumar oynamaya yarayan malzeme ile birlikte 1 adet ruhsatsız tabanca ve 2 adet mermimin ele geçirildiği operasyona ilişkin olarak Rize Valisi Kemal Çeber yaptığı açıklamada "Sağlık Bakanımız tarafından açıklanan il bazlı vaka sayısı bakımında İlimiz kırmızı kategoride yer almakta. Yaşamakta olduğumuz bu kontrollü normalleşme sürecinde Rize’deki vaka sayılarını en aza indirmek için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından başlatılan 'Dinamik Denetim Modeli' ile denetim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz hız kesmeden sürdürmekteyiz. Coronavirus salgınının yayılabileceği bu ve benzeri olaylara meydan vermemek adına kolluk kuvvetlerimiz aracılığı ile denetimlerimize aralıksız devam edeceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER