HaberlerGündemReyhanlı'daki patlamada ölenlerin hatırasına 52 fidan dikildi

Reyhanlı'daki patlamada ölenlerin hatırasına 52 fidan dikildi

Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Reyhanlı’daki bombalı saldırılarda ölen 52 vatandaşın anısına 52 fidan dikdi.

Reyhanlı'daki patlamada ölenlerin hatırasına 52 fidan dikildi
Erzurum merkez Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Reyhanlı’daki bombalı saldırılarda ölen 52 vatandaşın anısına 52 fidan dikdi.

Yakutiye ilçesi Şükrü Paşa semtinde, Ekopazar yanındaki alana dikilen her ağaca, hayatını kaybeden şehitlerin isimleri tek tek takıldı. Ağaç dikimine Yakutiye Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Mergan, Gençlik Meclisi eş başkanları Şeyma Tuysuz ile Ekrem Ok ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldı.

Mergan, Gençlik Meclisinin anlamlı bir işe imza attığını belirterek gençleri kutladı. Mergan, “Reyhanlı’da yaşamını yitiren 52 insanımıza bir daha yeni acılar yaşanmaması temennisiyle Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların isimleri bu ağaçlarla birlikte yaşayacak.” dedi.

Yakutiye Gençlik Meclisi eş başkanları Şeyma Tuysuz ile Ekrem Ok, birlik ve beraberlik için şehitleri anmak için fidan dikimini gerçekleştirdiklerini belirtti. Yakutiye Belediyesi'nin verdiği çam ağaçlarını Şükrü Paşa semti EKO Pazar yanındaki alana diken gençler, her ağaca bir şehit ismi verdi. Yeni Reyhanlılar olmasın diye, birlik ve beraberlik adına şehitlerin ruhlarını şad etmek, isimlerini yaşatmak için dikilen ağaçlar Yakutiye Belediyesi tarafından düzenli olarak sulanacak. Başkan Vekili Ferhat Mergan, alan etrafının çevrileceğini, böylece ağaçların korunacağını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Somali ordusuna mayın farkındalık eğitimi verildiSomali ordusuna mayın farkındalık eğitimi verildiGaziantep’te kar yağışı sonrası başlatılan çalışmalar devam ediyorGaziantep’te kar yağışı sonrası başlatılan çalışmalar devam ediyorNASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıNASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıKar ve tipinin etkili olduğu Doğu Anadolu'da bin 551 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandıKar ve tipinin etkili olduğu Doğu Anadolu'da bin 551 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandıMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 39 kişi yakalandıMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 39 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER