HaberlerGündemReyhanlı Şehitleri, Yakutiye"nin Ormanlığında Yaşatılacak

Reyhanlı Şehitleri, Yakutiye"nin Ormanlığında Yaşatılacak

Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Reyhanlı’da ki hain patlamada yaşamını yitiren 52 şehidimiz için ağaç dikti. Yakutiye Gençlik Meclisinin düzenlediği etkinliğe Yakutiye Belediye Başkan Vekili Ferhat Mergan, Gençlik Meclisi eş başkanları Şeyma Tuysuz ile Ekrem Ok, ve çok sayıda Gençlik Meclisi üyesi katıldı. Yakutiye İlçesi Şükrü Paşa semtinde EKO Pazar yanında park alanına dikilen

Reyhanlı Şehitleri, Yakutiye"nin Ormanlığında Yaşatılacak
Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Reyhanlı’da ki hain patlamada yaşamını yitiren 52 şehidimiz için ağaç dikti. Yakutiye Gençlik Meclisinin düzenlediği etkinliğe Yakutiye Belediye Başkan Vekili Ferhat Mergan, Gençlik Meclisi eş başkanları Şeyma Tuysuz ile Ekrem Ok, ve çok sayıda Gençlik Meclisi üyesi katıldı. Yakutiye İlçesi Şükrü Paşa semtinde EKO Pazar yanında park alanına dikilen ağaçlara Reyhanlı şehitlerinin isimleri takıldı.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde hain bir el veya eller tarafından kurulan tuzakla yaşamını yitiren 52 şehit için Yakutiye Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ağaç dikti. Yakutiye ilçesi Şükrü Paşa semtinde Eko Pazar yanındaki alana dikilen her bir ağaca yaşamını yitiren şehitlerin isimleri tek tek takıldı. Ağaç dikimine Yakutiye Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Mergan, Gençlik Meclisi Eş Başkanları Şeyma Tuysuz ile Ekrem Ok ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldılar. Ferhat Mergan, Gençlik Meclisinin anlamlı bir işe imza attığını belirterek gençleri kutladı. Mergan, “Reyhanlı’da yaşamını yitiren 52 insanımıza bir daha yeni acılar yaşanmaması temennisiyle Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların isimleri bu ağaçlarla birlikte yaşayacak” dedi.

Yakutiye Gençlik Meclisi Eş Başkanları Şeyma Tuysuz ile Ekrem Ok, birlik ve beraberlik için, şehitleri anmak için böyle bir etkinlik düşündüklerini belirtti. Yakutiye Belediyesinin verdiği çam ağaçlarını Şükrü Paşa semti EKO Pazar yanındaki alana diken gençler, her ağaca bir şehit ismini verdiler. Yeni Reyhanlılar olmasın diye, birlik ve beraberlik adına şehitlerin ruhlarını şad etmek, isimlerini yaşatmak için dikilen ağaçlar Yakutiye Belediyesi tarafından düzenli olarak sulanacak. Başkan Vekili Ferhat Mergan, alanın etrafının çevrileceğini, böylece ağaçların korunacağını da söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıŞanlıurfa'da 8 yıldır aranan cinayet zanlısı yakalandıMardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Mardin’de geçen yıl kaç konut satıldı?Kar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiKar yağışının ardından yaşanan elektrik kesintisi halkı mağdur ettiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiArtuklu Belediyesi Kürtçe tabelalardaki yanlışı düzelttiDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyorDiyarbakır'da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışmalar sürüyor
SIRADAKİ HABER