HaberlerGündemRektör Demir, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’i ziyaret etti

Rektör Demir, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’i ziyaret etti

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’i ziyaret etti. Ziyarette üniversitede kurulacak olan Teknokent ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Rektör Demir, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’i ziyaret etti

Batman Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Teknokent’in, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına destek sağlayacağını ve sonucunda katma değerli ürünlerin ortaya çıkacağını belirten Rektör Demir, bu sayede bölgesel kalkınmaya da fayda sağlayacaklarını ifade etti.

Kısa süre içerisinde Batman Teknokent’in faaliyetlerine başlaması için yapılacak çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyen Prof. Dr. İdris Demir, bilimsel ve endüstriyel araştırmalara katkı sağlamak istediklerini kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e günün anısına hediye takdim etti.

Batman Üniversitesi ile yapılacak iş birliklerinde yer almaktan mutlu olacaklarını belirten Prof. Dr. İsmail Demir, Teknokentlerin ekonomiye olan katkılarını çok önemsediklerini söyledi.

Nitelikli iş gücü piyasası oluşturmak için yapılacak her araştırmanın çok kıymetli olduğunu belirten Prof. Dr. İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının politikasının da ülkenin menfaatlerine yönelik hareket etmek olduğunu bu nedenle yapılacak her çalışmaya destek vermeye çalıştıklarını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER