HaberlerGündemRamazan ayı öncesi gıda ürünlerine denetim yapıldı

Ramazan ayı öncesi gıda ürünlerine denetim yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı öncesi halkın güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini yoğunlaştırdı.

Ramazan ayı öncesi gıda ürünlerine denetim yapıldı

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ramazan ayı öncesi halk sağlığını korumak ve vatandaşın güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için merkez Kayapınar, Bağlar, Sur ile Yenişehir ilçelerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Gıda Kontrol ekipleri, Ramazan ayında satışı yüksek olan ürünleri göz önünde bulundurarak özellikle pastane, market, kasap ve tatlı satışı yapan iş yerlerini, hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerini baz alarak denetledi.

Büyükşehir Belediyesi, denetimlerde tatlı imalathanelerinde ürünlerin üretim aşaması, çalışanların kılık, kıyafetleri ve kişisel hijyen, kullanılan depoların gıda yönetmeliğine uyup uymadıklarını ve tatlı yapımında kullanılan gıda ürünlerini de kontrol etti.

İmalathanelerin genel temizlik kurallarını da gözden geçiren ekipler, belirlenen mevzuat dışında hareket eden iş yerleri hakkında cezai işlem uyguladı.

Ekiplerin, salgın koşullarını da göz önünde bulundurarak gıda ürünü satışı yapan, üreten ve depolayan iş yerlerine yönelik denetimlerini 4 merkez ilçede Ramazan Bayramı dahil olmak üzere devam edeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER