HaberlerGündemProvokatif paylaşım gerekçesiyle 2 HDP'li vekil hakkında soruşturma

Provokatif paylaşım gerekçesiyle 2 HDP'li vekil hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, mağarada katledilen görevliler hakkında provokatif paylaşım yaptığı gerekçesiyle HDP Milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu'na soruşturma başlattı.

Provokatif paylaşım gerekçesiyle 2 HDP'li vekil hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada "'Esir kampını TR bombaladı' ve benzeri paylaşımlar ile PKK/KCK terör örgütünce daha önce kaçırılan vatandaşların görüntülerinin yayınlandığının tespiti üzerine, görüntüleri yayınlayanlar ile paylaşımları yapanlar hakkında, Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi kapsamında, terör örgütü propagandası yapmak; Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi kapsamında ise Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı." denildi.

Başsavcılık, hakkında soruşturma başlatılanlar arasında HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun da bulunduğunu bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Kaza kırım nedir? Uçak ve helikopterde kaza kırım ne anlama gelir?Kaza kırım nedir? Uçak ve helikopterde kaza kırım ne anlama gelir?Şanlıurfa'da park halindeki araç kundaklandıŞanlıurfa'da park halindeki araç kundaklandıGaziantep Valiliği Ardıl Barajı ile ilgili iddiaları yalanladıGaziantep Valiliği Ardıl Barajı ile ilgili iddiaları yalanladıGünde binlerce ziyaretçinin uğradığı Somuncu Baba Türbesi'nde sessizlik hâkim!Günde binlerce ziyaretçinin uğradığı Somuncu Baba Türbesi'nde sessizlik hâkim!Süt akrabalığını oluşturan emme yaşı ve miktarıSüt akrabalığını oluşturan emme yaşı ve miktarı
SIRADAKİ HABER