HaberlerGündemProvokatif paylaşım gerekçesiyle 2 HDP'li vekil hakkında soruşturma

Provokatif paylaşım gerekçesiyle 2 HDP'li vekil hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, mağarada katledilen görevliler hakkında provokatif paylaşım yaptığı gerekçesiyle HDP Milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu'na soruşturma başlattı.

Provokatif paylaşım gerekçesiyle 2 HDP'li vekil hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada "'Esir kampını TR bombaladı' ve benzeri paylaşımlar ile PKK/KCK terör örgütünce daha önce kaçırılan vatandaşların görüntülerinin yayınlandığının tespiti üzerine, görüntüleri yayınlayanlar ile paylaşımları yapanlar hakkında, Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi kapsamında, terör örgütü propagandası yapmak; Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi kapsamında ise Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı." denildi.

Başsavcılık, hakkında soruşturma başlatılanlar arasında HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun da bulunduğunu bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER