HaberlerGündemProf. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında mezarı başında dualarla anıldı

Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında mezarı başında dualarla anıldı

Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 10'uncu yıldönümünde Merkezefendi Mezarlığı'nda bulunan kabri başında dua ve rahmetle anıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında mezarı başında dualarla anıldı

Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programa Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı başta olmak üzere birçok parti yetkilisi, Erbakan'ın dava arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, merhum Erbakan'ın çok zorluklarla karşılaşmasına rağmen davasını ve mücadelesini pes etmeden sürdürdüğünü ifade etti.

Ömer Faruk Yazıcı

"Hocamızın bize miras bıraktığı idealleri ömrümüzün sonuna kadar sürdürmeye gayret edeceğiz"

Yazıcı, "Bu mekânlar sözün değil tefekkürün ifade edildiği mekânlardır. Bu mekânlarda dünya hayatı anlamsızlaşır. Dünyada elimizde bulunan imkânlar anlamsızlaşır. İnsanın kendisini ölçtüğü, biçtiği, tarttığı anlar içerisindeyiz. İnsanoğlu bu mekânlarda niçin sorusunu kendisine sorar. Bunca koşuşturma, mücadele ve gayretler niçin? İşte niçin sorusunun cevabını Merhum Erbakan Hocamız yaşamı ve ölümü ile Allah rızası için olduğunu bizlere göstermiştir. Allah'ın rızasını gözeterek bir hayat yaşamamıştır. Hocamız güllük gülistanlık bir hayat yaşamamıştır. Siyaset yapması yasaklandı, partileri kapatıldı, önüne engeller çıkarıldı, hapse atıldı ve binlerce iftiraya maruz kaldı. Ancak hocamız hiçbir zaman pes etmedi. Yoluna devam etmesini bildi. Yeniden besmele çekmesini bildi. Her yeni besmelesi en güçlü besmelesi oldu. Bize miras olarak bıraktığı idealleri, hedefleri ve istikameti doğrultusunda pes etmeden yalnızca Allah'ın rızasını gözeterek her dem yeniden başlamasını bileceğiz. Ömrümüzün sonuna kadar bu uğurda gayret göstereceğiz." dedi.

Merhum Erbakan için düzenlenen anma programı yapılan dua ile son buldu. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER