HaberlerGündemProf. Dr. Kadri Yıldırım defnedildi

Prof. Dr. Kadri Yıldırım defnedildi

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ​Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Diyarbakır Yeniköy mezarlığında toprağa verildi. Cenazede kısa süreli "bayrak" gerilimi yaşandı.

Prof. Dr. Kadri Yıldırım defnedildi

Geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçiren Prof. Dr. Kadri Yıldırım, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış oradan da kaldırıldığı özel bir hastanede vefat etmişti.

Yıldırım'ın naaşı bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi.

Binlerce kişinin katıldığı Yıldırım'ın cenaze töreninde yakınları ve sevenleri gözyaşı döktü.

Cenazeyi çok sayıda Çevik Kuvvet Polisi de takip etti.

Cenazede "Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi bayrağı" gerilimi

Yeniköy mezarlığına defnedilen Prof. Dr. Kadri Yıldırım'ın tabutunun üzerine Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin resmi bayrağı serildi.

Cenazeyi takip eden polislerin tabutun üzerinden Kürdistan Bayrağı'nı alması üzerine Yıldırım'ın yakınları ve polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Yıldırım'ın sevenleri ve diğer yakınlarının araya girmesiyle gerginlik sona erdi.

Cenaze töreni, Yıldırım'ın toprağa verilmesiyle son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER