HaberlerGündemPolisin "dur" ihtarına uymayan araca ateş açıldı: Bir ölü

Polisin "dur" ihtarına uymayan araca ateş açıldı: Bir ölü

İstanbul Esenyurt'takontrol noktasında polisin "dur" ihtarına uymayıp kaçan araca polis ekiplerince açılan ateş sonucu bir kişi ölürken, kaçan 3 kişi yakalandı.

Polisin "dur" ihtarına uymayan araca ateş açıldı: Bir ölü

Konuya ilişkin İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada,"İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce; bugün saat 13.00 sıralarında Esenyurt ilçemizde yapılan uygulama sırasında bir araç “dur” ihtarına uymayarak kaçmıştır. Ekiplerimizce yapılan takip sonucu Çatalca ilçesi girişindeki kapama noktasında durdurulmak istenen aracın sürücüsü, aracı görevli ekiplerimizin üzerine sürerek kaçmaya devam etmiştir. Şüpheli aracın kaçışı, ekiplerimizce silahla ateş açılmak suretiyle durdurulmuştur. Araçta bulunan ikisi yabancı uyruklu, 4 kişiden 3'ü araçtan inerek kaçtıkları sırada, bir şahıs da araç içerisinde yaralı olarak yakalanmıştır." denildi.

Yaralı E.Ç. adlı şüphelinin kaldırıldığı Çatalca Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybettiği belirtilen açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

"Olayda yakalanan F.E, E.Ç, A.A.K.A. ve C.S. isimli şüphelilerin, Narkotik Madde Kullanımı ve Ticareti ile 6136 SKM ve taksirle yaralama suçlarından kayıtlarının bulunduğu tespit edilmiştir. Olay yerinde yapılan incelemede, şahısların araçtan attıkları değerlendirilen bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirilmiş olup, kaçış güzergâhında çalışmalar devam etmektedir. Konu ile ilgili idari ve adli tahkikat başlatılmıştır."

İLGİLİ HABERLER

Diyanet-Sen Mersin Şubesi: 28 Şubat'ın yasakçı müdürü hâlâ görevdeDiyanet-Sen Mersin Şubesi: 28 Şubat'ın yasakçı müdürü hâlâ görevde"Kontrollü Normalleşme" esnafın yüzünü güldürdü "Kontrollü Normalleşme" esnafın yüzünü güldürdüAdıyaman'da tefeci operasyonuAdıyaman'da tefeci operasyonuCumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı açıkladıMardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolüMardin Artuklu Üniversitesi ile Şırnak Üniversitesi arasında iş birliği protokolü
SIRADAKİ HABER