HaberlerGündemPolis, Telefon Dolandırıcılığına Karşı Broşür Dağıttı

Polis, Telefon Dolandırıcılığına Karşı Broşür Dağıttı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, telefon dolandırıcılığına karşı broşür dağıtıp halkı uyardı.

Polis, Telefon Dolandırıcılığına Karşı Broşür Dağıttı
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, telefon dolandırıcılığına karşı broşür dağıtıp halkı uyardı.

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Polis ekipleri tarafından ilçede halkın yoğun olarak bulunduğu noktalara ve esnafa üzerinde ‘Telefon Dolandırıcılığına Dikkat’ yazılı bilgilerin yer aldığı uyarıcı broşürler dağıtarak halkı uyardı.

Ekipler, afiş ve el ilanlarını vatandaşların yoğun oldukları park, pazar yerleri, banka ATM’leri, resmi kurum ve kuruluşların giriş kapılarına ve halkın yoğun bulunduğu iş yerlerine asıyor. Vatandaşlara da el ilanları dağıtan ekipler, bu sırada vatandaşlarla konuşarak para ve kontör dolandırıcılığı hakkında bilgilendiriyor. Hiçbir devlet memurunun vatandaşa telefon açarak kendisini emniyet mensubu, askeri personel gibi tanıtmayacağını ifade eden ekipler, aynı zamanda hiçbir devlet memurunun da para, kontör ve banka hesap bilgisini telefonla sormayacağını belirtti. Vatandaşların herhangi bir mağduriyete uğramamaları için tedbirli olmalarını isteyen polis, böyle bir durumla karşılaştıklarında vatandaşların 155 polis ihbar hattını arayarak bilgi edinmelerini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Güzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vuruldu
SIRADAKİ HABER