HaberlerGündemPKK/YPG mensubu bomba yüklü motosiklet ile yakalandı

PKK/YPG mensubu bomba yüklü motosiklet ile yakalandı

Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan Suriye’nin Cerablus kentinde bir motosiklette ele geçirilen el yapımı patlayıcı kontrollü şekilde imha edildi.

PKK/YPG mensubu bomba yüklü motosiklet ile yakalandı

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cerablus’ta yapılan yol kontrolünde el yapımı patlayıcı (EYP) yüklü motosiklet ile PKK/PYD/YPG mensubu bir şahısın yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus’ta 10 Ocak 2021 günü saat 15.10 sıralarında Cerablus Hırdane Mücavirinde yapılan yol kontrolünde el yapımı patlayıcı (EYP) yüklü motosiklet ile PKK/PYD/YPG mensubu bir şahıs yakalanmış, can ve mal kaybı olmayacak şekilde bahse konu EYP yüklü motosiklet olay yerinde imha edilmiştir. Yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER