HaberlerGündemPKK/YPG mensubu bomba yüklü motosiklet ile yakalandı

PKK/YPG mensubu bomba yüklü motosiklet ile yakalandı

Gaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan Suriye’nin Cerablus kentinde bir motosiklette ele geçirilen el yapımı patlayıcı kontrollü şekilde imha edildi.

PKK/YPG mensubu bomba yüklü motosiklet ile yakalandı

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cerablus’ta yapılan yol kontrolünde el yapımı patlayıcı (EYP) yüklü motosiklet ile PKK/PYD/YPG mensubu bir şahısın yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus’ta 10 Ocak 2021 günü saat 15.10 sıralarında Cerablus Hırdane Mücavirinde yapılan yol kontrolünde el yapımı patlayıcı (EYP) yüklü motosiklet ile PKK/PYD/YPG mensubu bir şahıs yakalanmış, can ve mal kaybı olmayacak şekilde bahse konu EYP yüklü motosiklet olay yerinde imha edilmiştir. Yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER