HaberlerGündemPKK/YPG köye havan mermisi attı: 2 ölü bir yaralı

PKK/YPG köye havan mermisi attı: 2 ölü bir yaralı

Suriye’nin Cerablus kentindeki El Humran köyüne YPG/PKK tarafından havan mermisi atılması sonucu biri çocuk, biri kadın 2 sivil öldü.

PKK/YPG köye havan mermisi attı: 2 ölü bir yaralı

Saldırı ile ilgili Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus’un El Humran köyüne 14.03.2021 günü saat 11.00 sıralarında, PKK/PYD/YPG terör örgütü mensuplarınca, Münbiç sınır hattı bölgesinden atılan 3 adet havan mermisi isabet etmesi sonucu E.E. isimli bir çocuk ve A.A.M. isimli bir kadın olmak üzere 2 sivil hayatını kaybetmiş, A.A.S. isimli bir sivil kadın hafif yaralanmıştır. Yaralanan şahıs Cerablus Hastanesi’nde tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayla ilgili adli makamlar  haberdar edilmiş, yerel emniyet güçleri tarafından tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER