HaberlerGündemPKK, termik santrale akşam saldırdı, gündüz 3 Çinli mühendisi kaçırdı

PKK, termik santrale akşam saldırdı, gündüz 3 Çinli mühendisi kaçırdı

Şırnak’ta özel bir şirkete ait, yapımı devam eden termik santrale saldıran PKK, burada çalışan üç Çinli mühendisi kaçırdı.

PKK, termik santrale akşam saldırdı, gündüz 3 Çinli mühendisi kaçırdı
Şırnak’ta özel bir şirkete ait, yapımı devam eden termik santrale saldıran PKK, burada çalışan üç Çinli mühendisi kaçırdı.

Şırnak’ın Silopi ilçesi Görümlü ve Çalışkan beldeleri arasındaki Cudi Dağı eteklerinde yapımı devam eden termik santrale dün akşam 21.00 sularında saldırı düzenlendi. PKK tarafından düzenlenen saldırı sonucunda roketler santralin inşaatına isabet etti. Burada nöbet tutan özel güvenlik görevlisinin hafif yaralandığı belirtildi.

Akşam saldırı düzenlenen termik santralde çalışan Çinli üç mühendisin gündüz şehir merkezine gelirken kaçırıldığı öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı akşamki saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Görümlü beldesinde bulunan bir termik santrale roket ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER