HaberlerGündemPKK tarafından Gara'da katledilen 2 askerin daha kimliği tespit edildi

PKK tarafından Gara'da katledilen 2 askerin daha kimliği tespit edildi

Malatya Valiliği, Gara Bölgesinde PKK tarafından kaydedilenlerden 2 kişinin daha kimliğinin tespit edildiğini bir kişinin ise tespit çalışmalarına devam edildiğini belirtti.

PKK tarafından Gara'da katledilen 2 askerin daha kimliği tespit edildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 10 Şubat 2021 tarihinde, Gara Bölgesinde PKK tarafından şehit edildiği tespit edilen 13 vatandaştan 10’unun kimlik bilgileri daha önce kamuoyuna açıklandığı hatırlatıldı.

Malatya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan teşhis ve tespit çalışmaları neticesinde, 2 kişinin daha kimliği tespit edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

13 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nda PKK terör örgütü mensupları tarafından yol kesme suretiyle alıkonulan, Van İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Erzurum-Palandöken nüfusuna kayıtlı 26.12.1985 doğumlu Jandarma Er Sedat Sorgun,

21 Eylül 2016 tarihinde Hakkari-Çukurca Karayolu’nda PKK terör örgütü mensupları tarafından yol kesme suretiyle alıkonulan Hakkari İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Balıkesir-Merkez nüfusuna kayıtlı 11.05.1986 doğumlu Uzm. Jandarma Çavuş Ümit GICIR, olduğu tespit edilmiştir.

Bir kişinin kimlik tespitine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, cenazelerin aileler nezaretinde defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandığı kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

EGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinEGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıMalatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacak Malatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacakHava sıcaklığı 8 derece düşecekHava sıcaklığı 8 derece düşecekBakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"
SIRADAKİ HABER