HaberlerGündemPKK'nin tuzakladığı basma düzenekli patlayıcılar imha edildi

PKK'nin tuzakladığı basma düzenekli patlayıcılar imha edildi

Siirt Valiliği, PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda arazide gizlenmiş 7 adet basma düzenekli el yapımı patlayıcının ele geçirildiğini açıkladı.

PKK'nin tuzakladığı basma düzenekli patlayıcılar imha edildi

Siirt Valiliği, Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Bitlis'e bağlı Çobansuyu köyü kırsalı Kapı Tepe bölgesinde, arazide yapılan arama-tarama sırasında tespit edilen EYP'lerin kontrollü şekilde imha edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan titiz ve planlı çalışmalar neticesinde; Bitlis ili, merkez ilçesi, Çeltikli Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında bir adet pil bloklu, yaklaşık 500 gram C-3 patlayıcı bulunan basma düzenekli ve 2 adet elektrikli fünye ile tuzaklanmış şekilde EYP (El Yapımı Patlayıcı) tespit edilmiştir." denildi.

Tespit edilen el yapımı patlayıcı maddelerin, Mayın ve EYP Tespit İmha Timi tarafından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olay yerinde kontrollü olarak imha edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER