HaberlerGündemPKK'nin tahrip ettiği Çağ Çağ Deresi üzerindeki köprülerin yıkımına başlandı

PKK'nin tahrip ettiği Çağ Çağ Deresi üzerindeki köprülerin yıkımına başlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesi Çağ Çağ Deresi üzerinde bulunan ve PKK'nin EYP'lerle tahrip ettiği 2 köprünün yıkımına başlandı. Yıkım işleminden sonra ihaleyi kazanan firma tarafından yeni köprülerin yapımına başlanacak.

PKK'nin tahrip ettiği Çağ Çağ Deresi üzerindeki köprülerin yıkımına başlandı

Nusaybin ilçe merkezinde Fırat ve Abdulkadir Paşa mahallelerini Devrim Mahallesine bağlayan 2 köprünün, 2015-2016 yıllarında PKK'nin gençlik yapılanması YDG-H tarafından El Yapımı Patlayıcılar (EYP) ile yapılan saldırıda her 2 köprü de tahrip olmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihale edilen köprülerin yıkım işlemi, Nusaybin Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Belediye yıkım ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda ilkin Abdulkadir Paşa ve Devrim mahallelerini birbirine bağlayan birinci köprünün yıkımı gerçekleştiriliyor. İlk köprünün yıkımı tamamlandıktan sonra Fırat Mahallesini Devrim Mahallesine bağlayan ikinci köprünün de yıkımı gerçekleştirilecek.

Köprülerin yıkım işlemlerinin tamamlanmasından sonra ihaleyi kazanan firmanın çalışmalara başlayacağı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakDiyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalıİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalı
SIRADAKİ HABER