HaberlerGündemPKK, Erciş'te HES şantiyesini yaktı

PKK, Erciş'te HES şantiyesini yaktı

Van'ın Erciş ilçesinde Zilan Deresi üzerinde yapımı süren hidro elektrik santrali (HES) inşaatının şantiyesi PKK'lılar tarafından yakıldı. Aynı şantiyenin 2 ay önce iş makineleri yakılmış, iki işçi kaçırılmıştı. TSK'dan yapılan açıklamaya göre, "Cumartesi günü teröristler tarafından, Van'ın Erciş ilçesi Ulupamir Mahallesi mülki sınırları içerisinde inşaatı devam eden bir hidro elektrik santrali ile ilgili çalışma yapan sivil bir firmaya ait bir adet boş konteyner yakıldı. Bir boş ve kullanılmaya

PKK, Erciş'te HES şantiyesini yaktı
Van'ın Erciş ilçesinde Zilan Deresi üzerinde yapımı süren hidro elektrik santrali (HES) inşaatının şantiyesi PKK'lılar tarafından yakıldı. Aynı şantiyenin 2 ay önce iş makineleri yakılmış, iki işçi kaçırılmıştı.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, "Cumartesi günü teröristler tarafından, Van'ın Erciş ilçesi Ulupamir Mahallesi mülki sınırları içerisinde inşaatı devam eden bir hidro elektrik santrali ile ilgili çalışma yapan sivil bir firmaya ait bir adet boş konteyner yakıldı. Bir boş ve kullanılmayan prefabrik binanın ise camları kırılarak yakılmaya teşebbüs edildi." denildi.

Büyük zararın meydana geldiği şantiyede yaklaşık 2 ay önce araçlar yakılmış, 2 işçi kaçırılmıştı. İşçiler bir süre sonra da serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER