HaberlerGündemPeygamber kabirleri ile Asur Kalesi bin 800 metrelik yürüyüş yoluyla birbirine bağlanacak

Peygamber kabirleri ile Asur Kalesi bin 800 metrelik yürüyüş yoluyla birbirine bağlanacak

Barındırdığı tarihi ve turistik alanlar nedeniyle kentin inanç turizmi destinasyonu olan Eğil’in çehresini güzelleştirecek düzenleme çalışmaları başlıyor.

Peygamber kabirleri ile Asur Kalesi bin 800 metrelik yürüyüş yoluyla birbirine bağlanacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kentin inanç turizmi merkezi olan Eğil’de Peygamber Kabirleri, Asur Kalesi ve Kral Mezarları’nın bulunduğu alanları, turistlerin daha rahat ziyaret edebilmelerini sağlamak için "Eğil Kalesi ve Peygamberler Kabirleri Çevre Düzenleme" projesi hazırladı.

Proje kapsamında, Asur Kalesi ile turistlerin inanç turizm açısından en çok ziyaret ettiği Peygamber kabirleri, bin 800 metrelik yürüyüş yoluyla birbirine bağlanacak.

Zemin döşemesinde ahşap travers ve kiremit irmiği kullanılacak yürüyüş yolunun gece de estetik bir görüntüye kavuşması için led ışıklandırmayla aydınlatılacak.

Yerli ve yabancı turistlerin gidecekleri yönleri rahat bir şekilde bulmaları için 12 yönlendirme ve güzergâh tabelası yerleştirilecek. Çalışmalarda, ilçenin tarihi dokusu ve doğasına zarar vermemek için ahşap çöp kovaları kullanılacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER