HaberlerGündemPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldı

Pervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldı

​Siirt'in Pervari ilçesinde, 2100 rakımlı Geçittepe mevkii ile Çemikari Yaylası’nda yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu, İl Özel İdare ekiplerinin yaptığı çalışmayla ulaşıma açıldı.

Pervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldı

Pervari Geçittepe grup köy yollarının kardan ötürü kapandığı ihbarını alan Siirt İl Özel İdaresi ekipleri, çalışma başlatarak yolun ulaşıma açılmasını sağladılar.

Kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı grup köy yolu olan ve 12 köyün bu yolu kullandığını belirten Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun emir ve talimatları doğrultusunda İl Özel İdaresi bünyesindeki karla mücadele ekiplerinin yolda çalışma başlattıklarını ve uzun çabalar sonucu yolun açıldığını açıkladı.

Karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydeden Canpolat, "Pervari ilçemizde yoğun kar yağışı halen devam ediyor. Karla mücadele ekiplerimiz yolların açılması için yoğun bir mesai harcamaktadır. Şu ana kadar 12 köy yolu ulaşıma açıldı. Gelen tüm ihbarlara anında müdahale ediyoruz ve köy yollarında mahsur kalan araçlar ekiplerimiz tarafından kurtarılıyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladıTarım işçileri taşıyan minibüs devrildi:12 yaralıTarım işçileri taşıyan minibüs devrildi:12 yaralıDiyarbakır'da kaza: 2'si ağır 3 yaralıDiyarbakır'da kaza: 2'si ağır 3 yaralıAkdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde depremGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldıGeçen yıl Ege ve Akdeniz'de 12 bin 655 düzensiz göçmen kurtarıldı
SIRADAKİ HABER